SYROP Z KWIATÓW MNISZKA

A

Jakoś nie do kōńca był żech przekonany, że z takigo mlycza idzie zrobić coś dobrego. Z liści to jeszcze, ale żeby wpierniczyć tego kwiecia? Ale powiym Ci, że takigo ciekawego szmaku, to żech dōwno nie czuł. Najbliżyj tymu chyba do orzechów, ale jednak nie do kōńca.

Co z takigo syropu zrobić? Idzie se po łyżce pić co jakiś czas, do herbaty idzie dać trōcha abo fajnym pomysłym je też lemōniada z tego syropu, trocha miynty i cytryny ku tymu i na upały jak znōjd!

Syrop z mniszka ma działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne, wzmacnia układ odpornościowy, wspiera układ oddechowy podczas infekcji, usprawnia trawienie i przyspiesza gojenie się ran. W skrócie, nie bez przyczyny, zwą tego mniszka lekarskim, samo zdrowie!

a

a

Przirychtuj:

ok. 1000 kwiatów mniszka,
2 kg cukru,
2 cytryny,
1 pomarańcza,
2 litry wody.

a

a
  1. Zbierz 1000 kwiatów bez łodyg, same główki. Koniecznie zrób to w słoneczny dzień, przed południem, kiedy kwiaty są rozwinięte (nie chcemy tych zamkniętych). Najlepiej je zbierać na początku maja, z dala od wszelakich zanieczyszczeń.
  2. Uzbierane kwiaty rozłóż na ścierkę lub papier i pozostaw na kilka godzin, by wszelkie możliwe robaczki zdążyły się z nich zawinąć.
  3. Po tym czasie włóż kwiaty do garnka i zalej 2 litrami wrzącej wody.
  4. Pozostaw na około 24 godziny, mieszając co jakiś czas.
  5. Po tym czasie odsącz płyn, a pozostałe kwiaty wyrzuć.
  6. Dodaj cukier, sok z cytryn i pomarańczy, dokładnie wymieszaj i zagotuj.
  7. Wrzący syrop rozlej do słoiczków.

a

a
a

Print Friendly, PDF & Email
CategoriesBez kategorii
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments