BORÓWKOWY SERNIK NA ZIMNO

a

Kalyndōrz nie cygani, MODRYMU piznył rok, a skuli tego trza jako poświyntōwać. Najlepszōm czynściōm warzynio je to, kiedy możesz sie tym podzielić z innymi, tako je prōwda. Niby idzie se zeżreć samymu, ale to ni ma to samo. Te ciynszki do nas wszystkich czasy nie sprzijajōm wielkim biesiadōm, ale mōm nadzieja, że gibko sie to zmiyni i już nastympny geburstag (urodziny) bydzie rychtyk na bogato!

A teraz do rzeczy! Sernik na zimno, który dobrze sprawdzi się jako gryfny torcik na kōżdo uroczystość! Kruchy spód z herbatników, puszysta masa serowa barwiona fioletem borówek i całość klasycznie zwieńczona galaretką o smaku owoców leśnych!

a

a

Przirychtuj:

(porcja dla dwóch osób)

300 g twarogu sernikowego,
100 g serka mascarpone,
60 g cukru pudru,
50 g herbatników,
20 g masła,
szklanka borówek,
starta skórka z połowy cytryny,
łyżeczka pasty waniliowej,
2 łyżeczki sypkiej żelatyny,
galaretka jagodowa.

a

a
a
  1. W pierwszej kolejności przygotuj formę; może być okrągła tortownica lub kwadratowa, a najlepiej sprawdzi się ring bez spodu.
  2. Rozgnieć ciasteczka ręką, lub rozkrusz je tłuczkiem do mięsa. Rozpuść masło, dodaj je do ciasteczek, dokładnie wymieszaj i rozprowadź na spodzie formy, tworząc pierwszą warstwę. Włóż do lodówki.
  3. Do większej miski włóż ser, mascarpone, cukier, pastę waniliową i startą skórkę z cytryny. Ubij wszystko mikserem przez kilka minut.
  4. Następnie przygotuj żelatynę; do 200 ml wrzątku wsyp proszek i dokładnie wymieszaj. Gdy się wystudzi i zacznie tężeć, wlej całość do gotowej masy sernikowej i wymieszaj dokładnie mikserem.
  5. Podziel masę na 3 części i do każdej dodaj inną ilość przetartych przez sito borówek, by uzyskać 3 tony kolorystyczne (jasny, średni i ciemny).
  6. Wyjmij formę z herbatnikowym spodem z lodówki i dodawaj kolejno warstwy masy, od najjaśniejszej do najciemniejszej. Włóż ponownie do lodówki na około godzinę.
  7. Po tym czasie przygotuj galaretkę zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu i już letnią, zastygającą wlej na górę sernika.
  8. Całość znów włóż do lodówki, najlepiej na całą noc, by wszystko dobrze się schłodziło.
  9. Do dekoracji użyłem świeżych tulipanów, borówek i pudru z czarnej aronii.

a

a
a
Print Friendly, PDF & Email
CategoriesBez kategorii
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments