a

Przyznam szczerze, że ta kokosowa nalewka idealnie sprawdza się w świątecznym okresie, kiedy chodzisz cały dzień w piżamie, wylegujesz się przy rozpalonym kominku czy oglądasz już dobrze znany świąteczny film. Koniecznie zrób spory zapas, bo szybko się kończy. Ciężko się oderwać, a do tego jest szalenie zdradliwa, ale kto by się tam przejmował w święta!

a

a

Przirychtuj:

0,5 l spirytusu,
0,5 l przegotowanej wody,
400 g wiórek kokosowych,
2 cukry wanilinowe,
1 puszka mleka skondensowanego bez cukru,
1 puszka mleka skondensowanego słodzonego,
2 puszki mleka kokosowego.

a

a

  1. Do słoja wsyp kokos i cukry, zalej wodą i spirytusem. Dokładnie wymieszaj, zakręć i odstaw na 2 tygodnie w suche i ciemne miejsce.
  2. Po tym czasie przecedź całość przez sito, by uzyskać klarowny płyn. Pozostałe wiórki nasiąknięte alkoholem możesz wykorzystać do ciast, czy innych deserów.
  3. Do alkoholu wlej mleka skondensowane i mleko kokosowe, zmiksuj całość i rozlej do mniejszych butelek. Przechowuj w suchym i ciemnym miejscu. Spokojnie wytrzyma kilka miesięcy, ale myślę, że zniknie szybko 😉

a

a
Print Friendly, PDF & Email
CategoriesBez kategorii
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka

Mam kilka pytań 😅
Ile gotowej nalewki wychodzi z tego przepisu?
Czy w Twoich wiórkach po 2 tygodniach też praktycznie nie było płynu? Gdy przechylam sloik wyplywa go maksymalnie 50ml, reszta wygląda jak suche wiórki. Proporcje były zgodne z przepisem jednak zastanawiam się czy to nornalne 🙈